Keď mi čitateľka Jennifer Pesetsky povedala, že sa cíti zdvorilý a chcela sa podeliť o projekt, varoval som jej, že musí byť veľmi ľahká alebo mnohí ľudia by sa cítili zastrašovaní. Povedala: „Ak dokážete urobiť ľahkú prikrývku, môžete si vyrobiť tento mobil medúzy, na ktorom som pracoval.“ Takže som ju požiadal, aby sa podelila o pokyny. Zober to preč, Jen!

Tu je to, na čom pracujeme.

Som zaneprázdnená mama s prácou na plný úväzok a malou spoločnosťou, ktorú som začal na boku, www.kindercycle.org. Som vášnivý pre môj zdvorilý život, ale úprimne povedané, ak urobím 5 minút tvorby dňa, je to úspech. Preto som vyvinul tento vzor, ​​ktorý sa má robiť v kúskoch času po celý týždeň a cez víkend budete mať tento veľmi roztomilý mobilný mobilný telefón, zavesenie okien alebo hračky.

Krok č. Nájdite šijacie zariadenie alebo ihlu a závit. Nájdite žehliacu dosku a železo. Budete tiež potrebovať nejaké vypchávky polyfillu, ktoré je k dispozícii v remeselníckych obchodoch.

Krok č. Fajn a oni nemusia byť presne rovnaká. Po dokončení medúzy môžete vykonať akékoľvek konečné úpravy.

Krok č. 3 – Žehnite svoje textílie.

Krok č. 4 – Nájdite vo svojom dome niečo, čo je tvar kruhu. Použil som sklenenú misu, ktorá vstúpila priemer asi 6 1/2 palca. Sledujte to na 2 kusy látky. vystrihnite svoje kruhy. Vyžehľujte svoje kruhy, ak chcete.

Krok č. 5 – Zistite, ktorá látka chcete byť horná a ktorá chcete byť spodnou časťou. Pripevnite stuhu č. 9 k hornému kusu látky. Umiestnite konce pásky do stredu kruhu textílií. Šiť malým obdĺžnikom s uhlopriečkou cez obdĺžnik na stuhu, aby sa stuha chránila k látke.

Krok č. 6 – Dajte svoje 2 kruhy na seba navzájom nesprávne strany. Umiestnite svoje stuhy tam, kam chcete, aby boli. Pripnite stuhy na svojom mieste.

Krok #7 – Šte si kusy k sebe a zanechajte medzeru na vyplnenie. To nebude nepostupný šv. Použil som kľukatý steh, ale priamy steh by tiež mohol fungovať dobre.

Krok #8 – Vyplňte to. Predtým, ako ste úplne šili medúzy, musíte vložiť vypchávanie polyfillu. So, when you still have a few inches to sew, put in the stuffing until your jellyfish is as stuffed as you want.

Step #9 – finish sewing. Do any final trimming of the ribbons. I cut across the bottoms of my ribbons with pinking shears to avoid fraying, but you only need to do this if you happen to have pinking shears lying around.

Jennifer Pesetsky is the busy mother behind KinderCycle. Jennifer’s practically 2-year old daughter loves her new jellyfish toy. get in touch with Jennifer and send her pictures of your finished jellyfish at jennifer@KinderCycle.org

Too crafty for you? pick a different project from our weekly list of diy ideas for parents.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *