Cieľom prilákať dievčatá, aby hrali vzory, ktoré povzbudzujú budovanie a riešenie problémov, z toho je vyrobené inžinierstvo, na trh prišla na trh nová hračka Goldiebox asi pred rokom. V roku 2012 som sledoval video Kickstarter a miloval som tento nápad. Generálna riaditeľka Debbie Sterling je mladý inžinier zo Stanfordu, ktorý chce narušiť hračkárstvo s radom produktov pre dievčatá, o ktorých nikto nikdy nepočul. Som predaný.

Moja mama kúpila produkt spustenia Goldieblox pre Scarlett. Odvtedy niekoľko skutočne úžasných reklamných kampaní upútalo pozornosť mojej skupiny partnerov.

Prečo som to chcel: Moje deti sa neradi hrajú s Legosom; Myslím, že ani jeden z nich nemá gén budovy. Namiesto toho zaznamenávajú veľa hodín vo fantasy svetoch s vypchatými zvieratami a nasadia kostýmy na show, čo je úžasné veci, ale stavebné hračky zhromažďujú prach. Aby som sa dostal do LEGO, môj manžel musí začať budovať sám a začať žiadať deti, aby „pomohli“. Keď sme dostali mramorovú stopu, ktorá sa rýchlo stala obľúbenou hračkou, pomyslel som si: „Nakoniec! Budú experimentovať s budovou, “ale nerozširovali ich obzory.

Osobne som bol menej znepokojený tým, že Scarlett bol vylúčený z Lego, K’nex a iných inžinierskych príležitostí, ako to, že obe moje deti nemajú veľkú húževnatosť na riešenie problémov. Ak to nedokážu fungovať, presunú sa k ďalšej veci. Vždy som v hľadaní zážitkov, ktoré ich dostatočne zapoja, aby sa s tým držia.

Je Goldieblox odpoveď? Nie naozaj.

Čo je Goldieblox presne? Kusy sú podložkou s otvormi, stĺpikmi, špeciálne navrhnutým „bloxom“, ktoré pôsobia ako orechy, cievky, stuha, kľuka a plastové zvieratá, ktoré jazdia na hornej časti cievky.

Výskum Debbie Sterlingovej odhalil, že dievčatá sú verbálne a priťahované príbehom, a tak sa snažila začleniť do produktu. Keď dieťa číta o vynálezcovi Goldie a postupuje po krokoch, vytvára jednotku pásu. Cool!

Až na to, že po dokončení úlohy sme sa všetky kusy vrátili do škatule a zostali tam tri mesiace. Scarlett nepovažoval Goldieblox ako niečo s množstvom opakovateľnosti, hoci v knihe sú zahrnuté iné vzory, ktoré podporujú experimenty s rôznymi konfiguráciami cievok.

Keď sme to konečne dostali znova, povedala: „Už viem, ako to urobiť,“ a zapôsobila na mňa tým, že si celkom dobre spomenula na kroky na dosiahnutie posledného spinningového stroja.

Zrátané a podčiarknuté: Chcel som, aby to bola zázračná hračka, ale bola frustrovaná tým, ako zle kľuka prilepila na vrchol cievky, vďaka čomu zakaždým zneužil testovanie úspechu. V tomto videu môžete vidieť (vyššie uvedený obrázok hrá, keď klikne), ako opatrne sme museli komunikovať s kúskami, a že Scarlett sa vzdal kľuky a namiesto toho otočil cievku rukami. Je nedostatok stability a ja som tak osobne frustrovaný pracoval na tom, že fráza „Ach, svinstvo!“ je teraz trvalá súčasť Scarlettovho slovníka.

Takže keď povzbudzujem Debbie a ďalších výrobcov hračiek, ktorí predstavujú budovanie hračiek pre dievčatá, je nepravdepodobné, že by som si kúpil viac Goldiebloxu pre svoj domov.

Súvisiace: Vedecké projekty pre predškolákov a šumivú záhradnú kriedu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *