, ktoré sa starajú!

zdieľam

Tweet

zdieľam

Autor: Krisca Te

Aj keď už ste trochu šialenstvo v oblasti zdravia a wellness, pokiaľ ide o jedlo, prenatálne vitamíny skôr, ako aj počas tehotenstva, je rozhodujúce pre vaše zdravie a wellness, ako aj pre zdravie a zdravie vášho dieťaťa. Prenatálne alebo tehotenské vitamíny sú špeciálne formulované, aby sa zabezpečilo, že nastávajúce mamičky získajú všetky potrebné živiny, pretože aj tie najdôležitejšie zdravie a wellness svedomité osoby môžu mať nedostatky vo svojom pláne stravovania, o ktorých si nie sú vedomí.

Programu Žiadny doplnok vitamínu nemôže zaujať umiestnenie zdravej výživy, avšak keď očakávate alebo sa snažíte otehotnieť, existujú konkrétne vitamíny, ktoré vaše telo potrebuje vo vyšších množstvách. Medzi primárne vitamíny, ktoré sú nevyhnutné na pokrok v plodu, patrí kyselina listová, železo a vápnik.

Aj keď by bolo možné tieto veci získať s potravinami, ktoré jete, bolo by časovo náročným procesom vyvážiť každé jedlo a občerstvenie, ako aj presne vypracovať, koľko vitamínov každé konkrétne jedlo obsahuje len preto, aby sa zabezpečilo Dostávali ste potrebné minimálne množstvo každej dôležitej živiny. Z tohto dôvodu boli vyvinuté prenatálne aj tehotenské vitamíny.

Pozrime sa na každú dôležitú výživu, ako aj na to, prečo je to také dôležité pre mamu aj dieťa.

Kyselina listová

Toto je potenciálne jedna z najdôležitejších živín, ktoré si vyžaduje, ako aj počas tehotenstva, pretože je potrebné na primeraný pokrok mozgu dieťaťa a miechy. Ak vo svojej strave nezískavate primeranú kyselinu listovú, vaše dieťa môže byť v vyššom nebezpečenstve založenia vrodených defektov, ako je spina bifida, typická defekt nervovej trubice.

Súvisiace klinčeky môžu pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi

Pretože defekty nervovej trubice majú tendenciu ustanoviť sa v prvom mesiaci tehotenstva, je dôležité zabezpečiť, aby ste dostali dostatok kyseliny listovej ešte predtým alebo tretí mesiac. Navrhovaná každodenná dávka je 400 mikrogramov kyseliny listovej, ak sa snažíte skončiť tehotná, preto skontrolujte svoje prenatálne vitamíny, aby ste sa uistili, že obsahujú správne množstvo.

Vápnik

Vápnik je počas tehotenstva nevyhnutný, pretože dieťa ho využije na vytvorenie zdravej štruktúry kostí. Ak počas tehotenstva nemáte dostatok vápnika, dieťa ho jednoducho vezme z vašich kostí, čo by mohlo spôsobiť stratu hustoty kostí, ako aj skúsenosti zo zdravotných a wellness problémov, ako je osteoartritída, neskôr v živote. Vaše prenatálne vitamíny by mali obsahovať medzi 200 a 300 miligramami vápnika, najmä ak nie ste veľkým fanúšikom mliečnych výrobkov, ako je mlieko a syr.

Žehlička

Aj keď ste tehotná, množstvo krvi prítomnej vo vašom tele zvyšuje približne o 50%, aby sa podporil rast dieťaťa a placenty. Na výrobu hemoglobínu, proteínu, ktorý je prítomný v červených krvinkách, je potrebný železo. Červené krvinky hrajú základnú funkciu pri transporte kyslíka do buniek, a to v tele, ako aj v tele vášho dieťaťa. Nedostatok železa počas tehotenstva môže spôsobiť anémiu, ako aj predčasnú prácu. Aby sa zabránilo týmto problémom, očakávajúca mama by mala každý deň získať najmenej 17 miligramov železa.

Súvisiaca hydratácia: Nielen dôležité pre letnú teplú vlnu- môže tiež pomôcť vášmu tráveniu

Niektoré ženy zistia, že ich prenatálne vitamíny spôsobujú, že sa cítia nevoľne, takže je dôležité objaviť správny typ vitamínu, ktorý sa zmestí na vaše telo, t. J. Žuvateľný vitamíny, vitamíny v tekutom type alebo tabletoch. Všeobecne platí, že užívanie prenatálnych vitamínov s jedlom alebo občerstvením pomôže znížiť pocity nevoľnosti.

KRISCA TE pracuje s Open College, popredným austrálskym poskytovateľom ekvivalentu programov TAFE, ako aj výživových kurzov. Keď nefunguje, môžete zistiť, že sa aktívne zúčastňuje na regionálnych podujatiach pre psie výstavu – na podporu jej manžela.

Odkaz na tento príspevok:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *